Jak a proč investovat do zlata?

Stále větší množství lidí začíná vnímat, že je potřeba svoje peníze investovat, zhodnotit a připravit se tak na budoucnost. A pravdou je, že takto by měl začít přemýšlet každý. Nyní se společně podíváme na jednu z možností, jak svoje peníze zhodnotit, a tou je investiční zlato.

Proč investovat do zlata?

Investiční zlato představuje možný typ spoření v podobě investování finančních prostředků do zlata. Zlato totiž slouží jako jeden ze základních konzervativních prostředků, jak uchovat a zhodnotit hodnotu peněz v dobách finančních krizí a recesí. Možností, jak uchovat hodnotu svých peněz a dokonce svoje peníze zhodnotit, jsou například investiční zlaté slitky nebo zlaté mince. Namísto investice do zlata si však můžete vybrat i další investiční kov, který svou hodnotou a oblíbeností následuje hned po zlatu, a to stříbro. Opět můžete volit investice do stříbra v podobě různých nástrojů, například stříbrné mince nebo investiční stříbrné slitky.

Jaké jsou výhody investice do drahých kovů?

Investice do drahých kovů přináší mnohé výhody, a proto se řadí mezi oblíbené způsoby uchovávání a zhodnocování hodnoty peněz. Drahé kovy jsou totiž vhodnou ochranou hodnoty peněz proti inflaci, a to zvláště díky té skutečnosti, že jejich hodnota na rozdíl od hodnoty akcií nebo cenných papírů nikdy nepůjde na nulu. Drahé kovy, zlato i stříbro, si zachovávají svoji hodnotu i v dobách ekonomické krize a představují likvidní kapitál. Investiční kovy jsou navíc osvobozeny od DPH.

S kým investovat?

V prvé řadě byste měli myslet hlavně na to, komu svoje peníze svěříte a s kým budete do drahých kovů investovat. Jestliže už se rozhodnete investovat do drahých kovů, pak byste se měli obrátit na specializovanou firmu či banku. Vhodnou možností je AuPortal s. r. o. Tato investiční společnost, poskytující investiční zlato a stříbro skupinám zájemců, od soukromých osob, přes živnostníky až po společnosti, disponuje širokou nabídkou a bohatými zkušenostmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *