Proč je Instagram nejoblíbenějším sociálním kanálem?

V dnešní době se sociální média považují za samostatný svět. K dispozici máme různé kanály a média, které můžeme využít pro svoji propagaci. Dnes se na sociálních sítích nachází více než 3,5 miliardy uživatelů. I to je jeden z důvodů, proč jsou sociální média tak oblíbená mezi firmami.

Instagram září jako hvězda

Mezi sociálními sítěmi je momentálně bez pochyb nejvyužívanější Instagram. Jde o kanál, který má vysoký potenciál, a pokud na něm dosud nefigurujete, měli byste své stanovisko přehodnotit.

Zaměřte se na uživatele mobilních aplikací

Více než 52 % všech návštěv webů pochází z mobilních zařízení. Studie odhalují, že uživatelé používají své smartphony i na návštěvy sociálních médií. A to dává prostor mobilnímu marketingu. Jednoduché ovládání a nádherné fotografie – to jsou hlavní benefity Instagramu a důvody, proč lidé Instagram milují. Vzhledem k vysokému počtu uživatelů Instagramu, se vůbec nemusíme divit, že je Instagram využíván mnoha firmami, které se rozhodly cílit na spotřebitele používající smartphony.

Zvýšíte dosahy značky

Víte, že Instagram má více než 800 milionů aktivních uživatelů? Možná se divíte, proč byste se měli zajímat o Instagram, když Facebook má více než 2 miliardy uživatelů?

Facebook využívá několik milionů firem k oslovení svých cílových skupin. Facebookový algoritmus se však neustále mění a oslovování uživatelů je pro firmy stále náročnější.

Na druhé straně, na Instagramu přibližně 80 % uživatelů sleduje alespoň jeden byznys účet. Instagram je také shovívavější, co se týče samotné interakce.

Máte možnost sdílet unikátní vizuální obsah

Nemělo by být překvapením, že vizuály jsou nejlepším způsobem komunikace. I na základě nádherných a unikátních fotografií a barev si můžete vytvořit značku a budovat základnu fanoušků. Ti vás budou znát i díky obsahu, který přidáváte.

Už jsme vás přesvědčili? Pokud hledáte někoho, kdo vám se správou sociálních sítí pomůže a naplánuje s vámi ideální marketingovou strategii pro váš produkt, obraťte se na zkušenou marketingovou agenturu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *