Sofa Chair Furniture Living Room  - whawha0301 / Pixabay

Seznamte se s výhodami kožených sedaček

Pokud si chcete koupit novou sedačku, pak musí první otázka, kterou si položíte, znít: kožená, nebo látková? Odpověď na ni je naštěstí poměrně jednoduchá, stačí jen vzít v úvahu několik důležitých faktorů.

Pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody látkových a kožených sedaček. Díky tomu si snadno vyberete ten typ, který bude vyhovovat právě vám.

Kožené sedačky jsou na vzestupu

Kouzlo kožené sedací soupravy je zkrátka a dobře neodolatelné. Dodává svěřenému prostoru útulnost a eleganci. Navíc zapadne do každého interiéru. Retro a vintage vlny totiž v současné době vynesly na světlo architektonické módy oblíbenou klasiku edwardovské Anglie – kožený nábytek s jednoduchými liniemi a nadčasovým přesahem.

Touto výhodou se látkové sedačky chlubit nemohou. Tato nadčasovost jim zkrátka a dobře chybí. Navíc jejich barvy podléhají módním vlnám, kdežto kůže je stále kůže.

Kůže má i další přednosti

Další výhodou je jednoznačně i jednoduchá údržba. Kůže se téměř nešpiní a v případě, že se to přece jenom stane, stačí k jejímu očištění použít hadřík a trochu mýdlové vody. Kůži nemusíte prát. Jen jednou za rok potřebuje obnovení impregnační vrstvy, což vám zabere asi hodinu. Nic víc.

Jako bonus se tento přírodní materiál přizpůsobí teplotě vašeho těla v létě i v zimě. A to je při kontaktu s pokožkou opravdu příjemné. Co dělat v případě, že máte domácí mazlíčky? Pak byste měli vědět, že kožená sedačka se mnohem snáze čistí a neabsorbuje do sebe žádnou špínu ani nepříjemné pachy. Jen pozor na drápky kočiček nebo pejsků, ty by tomuto materiálu určitě neprospěly.

A kde získat potřebnou kvalitu tohoto typu nábytku? Objevte německé luxusní sedačky od specialistů na výbavu interiéru na stránkách Inelis.cz. Pestrý výběr vás ohromí, a pokud si nebudete chtít objednat přes internet, můžete si vše prohlédnout i v kamenné provozovně. Vyberete si tak zaručeně správně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *