Accounting Finance Business  - Megan_Rexazin / Pixabay

Víte, že daňový přeplatek z Německa lze získat až čtyři roky zpětně?

Pracujete v Německu  a nejste si jistí, zda máte všechny daňové náležitosti vyřízeny správně? Jestliže státu něco dlužíte, můžete se spolehnout na to, že se brzy ozve sám. Ovšem v opačném případě trestuhodně mlčí, takže se vůbec nemusíte dozvědět  tom, že na účtu něco máte.

A v jakých situacích se nejčastěji jedná o daňový přeplatek? Setkat se s ním můžete zejména ve chvíli, kdy státu posíláte něco více než jen požadované zálohy, anebo v případě, že používáte nejrůznější úlevy a srážky.

Kdo si může o vrácení daní požádat

Legislativa říká, že možnost vrácení daně se vztahuje na poplatníka, kterému byly nesprávně odečteny  již zaplacené zálohy na daň z příjmu. Díky tomu tedy jejich částka přesáhla částku splatnou finančnímu úřadu a je tedy možné požádat o její vrácení.

Pokud řešíte konkrétně daně v Německu, pak byste měli vědět, že své peníze můžete dostat zpět až čtyři roky zpětně. Úspěšně žádají zejména lidé, nacházející se v těchto situacích:

  • ti, kteří pracovali v Německu méně než jeden rok,
  • ti, kteří nemají v zahraničí žádný vyšší příjem,
  • ti, kteří mají manželku/manžela
  • nebo ti, kteří za prací museli dojíždět.

Kolik peněz je možné získat

Podle specialistů z Tj-legal.cz, kteří se na tuto problematiku specializují, se získané přeplatky obvykle pohybují v rozmezí 703 € a 5 041,92 €. Nabízí vám bezplatnou konzultaci  a jistotu vrácení přeplatku. Přitom nikdy nic neplatíte předem. Zaplatíte teprve z toho, co jste skutečně získali – a to přibližně okolo 15 % částky. Rozhodně tedy nekupujete zajíce v pytli.

Co budete potřebovat?

Na vrácení daní z Německa je nutný zejména formulář Lonhsteuerbescheinigung a nejlépe i výplatní páska od každého zaměstnavatele. Pokud vám nějaké doklady chybí nebo si nevíte rady s jejich vyplněním, seženou vše za vás. Vy se tedy jen těšíte z proplaceného přeplatku. Více se dozvíte na stránkách Tj-legal.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *