Skutečné úspory elektřiny a plynu mohou být vaše!

Domácnosti a firmy jsou zatěžovány nejrůznějšími druhy výdajů. Mezi největší položky v placení bezpochyby patří částky vydávané za plyn a elektřinu. Už jste si několikrát říkali, že musíte šetřit a využívat plyn a elektrickou energii méně? Proč se ale omezovat, když máte možnost využít nabídek dodavatelů a snížit si tak své náklady?

Dodavatelé elektřiny a plynu

V naší republice fungují desítky dodavatelů elektřiny a plynu. Vyznat se v nich není tak těžké. Poradila jsem si tak, že jsem využila jeden z několika nabízených nezávislých srovnávačů, kde se porovnávají aktuální ceny elektřiny a ceny plynu na našem trhu. Stačí chvilka a měla jsem přehled, kde vyžadují momentálně nejmenší placení za stejnou spotřebu. Ovšem tady nesmíte končit, čekalo mne další srovnání, kde jsem se zaměřila na nabízené služby společnosti. Nakonec jsem se rozhodla pro změnu dodavatele na Global Energy. Na webových stránkách společnosti www.globalenergy.cz rovněž najdete online kalkulačku, kde stačí zadat požadované údaje o dosavadní spotřebě a následně už si sami porovnáte, kolik ve skutečnosti zaplatíte.

Nižší cena elektřiny a plynu vás čeká teprve, když přejdete k novému dodavateli. Nejprve jsem si přečetla stávající smlouvu, jestli nejsem nijak vázaná v dosavadní společnosti, abych se vyvarovala placení poplatků. Přechod ke Global Energy byl snadný, protože jsem mohla využít objednávku změny online Můžete vyřizovat i telefonicky. Následně vám budou zaslány formuláře k vyplnění. O vypovězení smlouvy u mého dosavadního dodavatele se postarala sama Global Energy a poté jsem obdržela informační SMS o průběhu změny dodavatele plynu a elektřiny.

Cena elektřiny a plynu výhodně

Proč jsem změnila dodavatele plynu? Cena plynu je stanovena tak, že ušetřím až 28% v porovnání s dosavadními výdaji. Přechod od konkurenční firmy proběhl zcela zadarmo a nebylo nutné udělat žádný časový závazek. Nemusela jsem podstupovat ani výměnu plynoměru. Získala jsem garanci ceny plynu do konce roku a nadstandardní bonusy od partnerů Global Energy. I cena elektřiny se pro mou domácnost snížila o několik set za rok. Navíc si o zálohách a přeplatcích mohu rozhodova zcela sama.

Josch13 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *