Islamic Islam Muslim Finance Money  - ryuzakiahmad / Pixabay

Svět se mění a finanční trhy s ním – vyplatí se investovat?

Je dobré v tak nestálém prostředí, které je v nyní, investovat na finančních trzích? Tuto otázku si dnes pokládá mnoho lidí. Jedni radí, ať máte raději peníze k dispozici, druzí, že je třeba investovat je a tím si i ochránit svoje úspory. Kdo z nich má pravdu, co je výhodnější? A jsou dluhopisy ještě tak výhodná investice jako byly dřív? To si probereme v následujících řádcích.

Peníze, které máte uschované doma, jsou nejhůře uložené peníze. Samozřejmě potřebujete mít k dispozici nějaký obnos v hotovosti pro případ, kdy nebudete mít možnost navštívit bankomat, nebo budete muset zaplatit větší obnos v hotovosti. Ostatní peníze doma ale určitě nenechávejte.

Spořicí účet není k zahození

Podle odborníků na finance by měl mít každý rezervu dvou až tří měsíčních platů tam, kde lze mít jednoduše do pár dnů peníze k dispozici. Spořicí účty tuto možnost mají, peníze jsou k dispozici za pár dní, a i když nemají závratně vysoké úroky, i těch pár procent je lepších než nula doma v trezoru.

Investovat je důležité

To, co máte navíc, je už ale výhodné investovat. Možností je několik, ale dluhopisy představují stále bezpečnou variantu. Například společnost Uniprospe nabízí krátkodobé dluhopisy se zhodnocením 9,5 % za rok. A i když je v současné době inflace vyšší, tímto krokem minimalizujete znehodnocení našetřených peněz.

Konkrétní čísla mluví za vše

Pokud je zhodnocení 9,5 % ročně a nominální hodnota dluhopisu již zmíněné společnosti Uniprospe.eu je 30 000 Kč, činí zisk za jeden rok 2 850 Kč. Samozřejmě není nákup dluhopisu omezený počtem kusů a v případě, že máte k dispozici například 90 000 Kč, vyděláte za rok 8 550 Kč. Výhoda krátkodobých dluhopisů je i v tom, že peníze nemáte vázané řadu let a zisky jsou tedy zajímavější. Po ukončení splatnosti je vložená suma vrácena zpět a vy můžete obchodovat zase dál. S rozdílem, že máte při investici s Uniprospe k dispozici o 9,5 % víc než na začátku.

Nenechávejte v této složité době své úspory napospas inflaci, investujte a vydělávejte – Uniprospe.eu může být skvělým řešením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *