Termínované vklady 2016: Který má nejvyšší úrok?

Co s finančními prostředky, pro které nemáte žádné využití? Měli byste je snad nechat na běžném účtu? Pokud je skutečně nebudete potřebovat, můžete je vložit na termínovaný vklad s garantovaným úročením. Nepřestávejte číst a dozvíte se vše, co byste měli o tomto specifickém bankovním účtu vědět – i to, který je aktuálně nejvýhodnější.

Pro koho je termínovaný vklad dobrou volbou?

Podstatou termínovaného vkladu je garantovaná úroková sazba. Vložíte na něj určitou částku a budete ji mít k dispozici až ve smluvně stanoveném termínu. Banky a spořitelní družstva umožňují vklady v různých měnách na dobu několika dní až let, a to s fixním nebo proměnlivým úrokem. Některé produkty mají pevnou sazbu po celou dobu, u jiných se mění v po sobě navazujících cyklech.

Běžný účet zdarma nenabízí ani zdaleka tak vysoké úročení, ale na druhou stranu umožňuje vkladové a výběrové transakce, což termínované vklady neumožňují.

Opravdu se termínovaný vklad vyplatí?

Vklad finančních prostředků na termínovaný vklad je z hlediska výnosu zajímavý pouze u hrstky bank a spořitelních družstev. V současné době je nejvýhodnější termínovaný vklad od ANO spořitelního družstva s ročním úročením ve výši až 3,6 %. Jedním z předpokladů takto vysoké sazby je vklad na dobu deseti let.

ANO spořitelní družstvo má mnohem výhodnější podmínky než banky a úroková sazba se dlouhodobě drží mezi nejvyššími. Klienti se mohou spolehnout na nulové poplatky za depozitní produkty a služby, osobní přístup a individuální sazby. Samozřejmostí je pojištění vkladů jako v bance. Nedílnou součástí portfolia je také běžný účet zdarma a spořící účet, jehož výhodou je možnost okamžitého disponování s vloženými finančními prostředky.

Ucelené porovnání všech termínovaných vkladů, které jsou aktuálně na trhu, nabízí tento přehled na portálu Měšec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *