Search Home Apartment Property

Úvěr od stavební spořitelny: spoření netřeba a lze ho odečíst z daní

Rádi byste se pustili do rekonstrukce bydlení, ale váháte mezi klasickým spotřebitelským úvěrem a úvěrem ze stavebního spoření? Podíváme se ve zkratce na oba produkty a vysvětlíme, v čem mají stavební spořitelny jednoznačnou výhodu.

Plánujeme-li rekonstrukci dopředu, obvykle se na ni připravujeme prostřednictvím stavebního spoření Nejde však o nepřekročitelnou podmínku, bez níž si úvěr od stavební spořitelny vzít nelze. Ano, pokud již prostředky stranou máte, celý úvěr se o něco zlevní – jde to však i bez nich.

Rekonstrukce zn. okamžitě – kam se vydat?

Složité životní situace však často plánování s předstihem znemožňují. A jak vám v tomto případě vyjde vstříc třeba Raiffeisen stavební spořitelna a její REKOpůjčka? Především nízkým úrokem, a to už do 4,19 % ročně (u úvěru ze stavebního spoření se pak tato hodnota pohybuje ve výši 3,1 %). Žádné vlastní úspory nepotřebujete a obejdete se dokonce i bez faktur.

Jak je to možné? Nemusíte do svého domu zvát žádné experty, vystačíte si jen se dvěma údaji:

  • položkový rozpočet rekonstrukce,
  • fotky místa před rekonstrukcí.

To pro schválení úvěru docela stačí (samozřejmostí je pak zjišťování vaší bonity, ale v tom se od sebe jednotlivé stavební spořitelny nijak neliší). A jakmile bude hotovo, vyfotíte všechny rekonstruované místnosti znovu. Nic víc. Žádné faktury ani znalecké posudky

Měli byste vědět: Některé typy rekonstrukcí vyžadují fotodokumentaci i v průběhu prací – například výměna elektrorozvodů apod.

Dlouhá splatnost a další výhody

Zatímco klasický spotřebitelský úvěr mívá splatnost maximálně deset let, u úvěru ze stavebního spoření se tato doba může prodloužit i o více než dvojnásobek. REKOpůjčka vám pak dovolí zvolit si rovněž dobu fixace (tři nebo pět let) a vyjde vám vstříc i při úpravě výše splátek.

A je tu další významný rozdíl: u úvěru ze stavebního spoření si můžete odečíst z daní zaplacené úroky – a to až do výše 300 000 Kč (ročně si tak lze od základu daně odečíst maximálně 45 000 Kč). Jde o účelový úvěr, takže se doložení využití finančních prostředků nevyhnete. REKOpůjčka od Raiffeisen stavební spořitelny však v tomto ohledu sází na maximální jednoduchost a pohodlí. Doložení ceny rekonstrukce se tak nevyhnete, je však možné to provést i prostřednictvím zaslání podrobné fotodokumentace před i po případné rekonstrukci

A co ještě vědět?

Jde o úvěr tzv. „bez zajištění,“ není tedy krytý vaší nemovitostí ani ničím jiným. Připravte se pouze na doložení svého příjmu. A jak si nastavit výši splátek, aby maximálně vycházela vstříc vašim potřebám? Vyzkoušejte si vše na praktické kalkulačce REKOpůjčky na stránkách rsts.cz. Navíc si během splácení můžete výši splátek podle potřeby snížit i zvýšit. Nemusíte nikam chodit, psát ani telefonovat – vše zjistíte z pohodlí domova ještě předtím, než se pro žádost o úvěr na bydlení vůbec rozhodnete.

New Home Construction Industry

Úvěr od stavební spořitelny: spoření netřeba a lze ho odečíst z daní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *