Využít nebo nevyužít služby advokáta při sepisování smluv?

Na internetu dnes najdete prakticky vše, od návodu na výrobu domácího piva až po nejrůznější vzorové právnické smlouvy. Ovšem zatímco špatně uvařeným mokem ublížíte jen sami sobě, špatně ošetřené právnické služby se mohou celé vaší rodině skutečně nepříjemně prodražit. Na co si tedy v této oblasti dát pozor?

Nebezpečí v podobě zastaralých předpisů

Česká právní džungle je pověstná a své šlahouny roztahuje a překrucuje každý rok. Vzorová kupní nebo darovací smlouva tak už dávno nemusí odpovídat platným standardům. Bohužel, laik rozdíl často nepozná.

Například podle nového občanského zákoníku neplatí už jen pouhé „co je psáno, to je dáno.“ Po obou stranách je zároveň požadováno vyloučení jednotlivých pro danou situaci nevyhovujících ustanovení, která jinak automaticky nabývají na platnosti! A to je jen malá třešnička na tomto baculatém právnickém dortu!

Formální chyby mohou zadělat na problém i po letech

Darovací a kupní smlouva patří k tomu nejčastějšímu, co lidé na internetu vyhledávají. A právě odtud se každým rokem rekrutuje nejvíce klientů, kteří hledají odbornou právní pomoc v situacích, kdy smlouva nepokrývá vše z toho, o čem měla původně pojednávat. Uzavřít nevýhodnou (nejenom) kupní smlouvu podle internetového vzoru je opravdu mnohem snadnější, než se může na první pohled zdát!

Smlouva od protistrany? Zbystřete!

Týká se vás například náhrada nemajetkové újmy na zdraví či jiné obtíže, při kterých jste nuceni jednat s advokátem protistrany? Pak zpozorněte, pokud vám předkládá k podpisu jakékoliv listiny. Nebojte se ptát na smysl každého jednotlivého ustanovení, a pokud to nestačí, vyhledejte nezávislou právní pomoc. JUDr. Petr Kazda, advokát nabízí kontrolu stávajících smluv i jejich sestavení přímo na míru podle vašich požadavků. Díky přehlednému ceníku ihned zjistíte, kolik za požadované služby zaplatíte. Působí on-line, ale nabízí i osobní schůzku v Praze, Nymburku nebo Poděbradech. Udělejte první krok a zjistěte více na stránkách www.judrkazda.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *