Cestovní pojištění Wüstenrot ProCesty

Cestovní pojištění Wüstenrot ProCesty využije téměř každý, kdo se chystá na cestu do zahraničí, a chce být po všech stránkách dobře připraven a zabezpečen. Proto je na trhu spoustu možností kde si lze vybrat cestovní pojištění. Jednou ze zajímavých variant je pojištění ProCesty které nabízí pojišťovna Wüstenrot.

ProCesty

Pojištění lze sjednávat maximálně na rok. Pojistné je počítáno podle počtu dní, pokud je sjednáno pojištění na celý rok, je možné využít speciální roční sazbu. V případě kdy je pojistné sjednáno na kratší dobu, ale pobyt v zahraničí se nečekaně protáhne, je samozřejmě možné smlouvu prodlužovat.

Jestliže plánujete dlouhodobější pobyt a roční pojistné, tak nutno podotknout že pojištění je určeno pro opakované vycestování, maximální doba nepřetržitého pobytu v zahraničí je stanovena na 90 dní. K mání jsou tři předpřipravené balíčky s názvy Cestovatel A, Cestovatel B, cestovatel C – co obsahují?

  • Cestovatel A: Jedná se o nejzákladnější pojištění. Zahrnuje pojištění léčebných výloh včetně repatriace, ošetření zubů a opatrovníka.
  • Cestovatel B: Kromě léčebných výloh, repatriace, ošetření zubů a opatrovníka zahrnuje pojištění zavazadel, a pojištění za škodu.
  • Cestovatel C: Zahrnuje všechny základní položky stejné jako Cestovatel A i B, a dále navíc pojištění trvalých následků úrazu.

Ke všem zmíněným balíčkům lze volitelně přidat připojištění rizikových sportůzásahu horské služby, a při dovolených také pojištění stornopoplatků. Pokud se rozhodnete pro roční paušál, v pojistce je automaticky zahrnut kompletní výčet pojištění z Cestovatele C, navíc v základu obohacen o pojištění smrti a zásahu horské služby. Připojištění rizikových sportů lze do smlouvy volitelně přidat.

Sporty

Před cestou dobře zvažte kterým sportům se budete věnovat a pečlivě se podívejte do pojistných podmínek. Mezi rizikové sporty patří podle hodnocení pojišťovny například vodní lyžování, skateboarding, surfing, motokáry, a další. Sporty které pojišťovna klasifikovala jako extrémní nelze pojistit vůbec. Jedná se například o různé bojové sporty, horolezectví či lezení po vodopádech nebo lov exotické zvěře.

Regionální zóny a věkové kategorie

Pojistné produktu ProCesty se vypočítává na základě regionálních zón a věkových kategorií. Na výběr jsou 3 regionální zóny:

  • Evropa: kromě celé Evropy zahrnuje také Turecko, Izrael, Tunisko, Kanárské ostrovy, Maroko a Egypt.
  • Svět: zahrnuje všechny oblasti s výjimkou USA, Kanady a Austrálie
  • Celý Svět: oblasti naprosto celého světa

Věkové kategorie se dělí na rozmezí 0-18 let, 19-69 let a nad 70 let.

Asistenční služba

Pojišťovna Wüstenrot má pro své klienty připravenou asistenční službu pro řešení nečekaných situací na cestách. Služba je k dispozici nonstop, 24 hodin denně. Samozřejmostí jsou česky mluvící operátoři, navíc pečlivě vyškolení, aby servis dosahoval co nejvyšší kvality.

Možnosti sjednání

Tento typ cestovního pojištění lze sjednat přes internetový portál pojišťovny Wüstenrot, na telefonní lince zdarma, a nebo osobně u poradce či přímo na pobočce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *