Jak obchodovat binární opce

Obchodování binárních opcí

Binární opce jsou jednou z mnoha možností, jak zhodnotit své finance. V poslední době se stávají velice populární, jelikož s nimi obchodovat může opravdu každá plnoletá osoba. Samozřejmě však záleží na úspěchu. Předpoklad k úspěchu mají lidé, kteří rozumějí číslům, a jsou schopni skutečně nad problémy přemýšlet.

Nemá cenu se do obchodování binárních opcí pouštět bezhlavě. Velice důležité je dlouhodobé zkoušení a experimentování v demo účtech, aktivní vyhledávání informací a sebevzdělávání.

Základní charakteristika

Princip obchodování binárních opcí je jednoduchý. Kupující i prodávající přesně znají výši maximálního zisku a ztráty z opční transakce již předem. Nejvyšší možný zisk nakupujícího je roven hodnotě rozdílu mezi zvoleným nominálem a zaplaceným prémiem. Investice je možná již od velmi malých částek.

Binární obchodování spočívá ve spekulaci vývoje ceny aktiva. Stačí tedy správně předpovědět, zda bude cena za určitou dobu (minuty, hodiny, dny, týdny) výš nebo níž, a můžete dosáhnout plného zisku v řádu desítek až stovek procent. Při typických krátkodobých opcích se nejčastěji jedná o 80%.

Typy binárních opcí

Binárních opcí je několik druhů, nejčastěji se však setkáváme s těmito:

Call/ Put opce – investice na růst či pokles ceny

Jedná se o nejznámější druh binárních opcí, u kterých si pokládáte otázku: „Až opce expiruje, bude cena níž nebo výš než její současná hodnota?“ Nezáleží o kolik, rozhodující je pouze strana (nahoru/dolů). Tento druh opcí nabízí relativně jednoduchou cestu k profitabilnímu obchodování.

  • Call opce: Vyděláváte v případě, že výsledná tržní cena aktiva (cena v době expirace) byla vyšší než cena při nákupu opce.
  • Put opce: Opačný případ. Vyděláváte, pokud tržní cena aktiva do doby expirace klesla.

Inside / Outside opce – setrvání ceny v jednom pásmu

Tyto opce je možné využít v případě, že máte informaci o stabilitě ceny. Očekáváte, že cena je stabilní a setrvá uvnitř úzkého pásma nebo naopak předpokládáte velké cenové výkyvy, při kterých se cena dostane mimo stanovené pásmo.

Výplata může být v řádu malých procent až po čísla přesahující 100%. Záleží na tom, jak úzké cenové pásmo je u opce vymezené. Pro One Touch binární opce je velmi těžké vyvinout strategii, proto je zejména pro začátečníky vhodné zůstat u klasických Call/Put, případně Inside/Outside opcí.

One Touch / No Touch opce – spekulace o dotyku jedné cenové hodnoty

Tento druh je nejriskantnější. Pro úspěch celé investice se musí cena dotknout stanovené hodnoty. Výplaty u One Touch jsou obvykle vysoko nad 100%, mohou dosáhnout až 1 000%.

Strategie

Úspěšní obchodníci mají své vlastní techniky. Jejich strategie se skládá ze dvou částí. První částí je obchodní strategie, se kterou obchodník vyhledává obchodní příležitosti, ze kterých očekává zisk. Tato strategie zahrnuje zejména analýzu cenových grafů (technická analýza) či sledování ekonomických zpráv (fundamentální analýza).

Druhou částí strategie je Money management, tedy správa financí. Tato část zahrnuje kontrolu obchodního kapitálu a výši typické investice do jednoho obchodu. Oblíbeným a zároveň jednoduchým typem je uzavírání obchodů o velikosti kolem 5% z celkového rozpočtu na osobním účtu, přičemž s rostoucí částkou na kontě roste i výše transakcí.

Demo účty

Před obchodováním s reálnými penězi je vhodné si vše bez rizika vyzkoušet na demo účtu. Je to nejlepší možný způsob, jak se naučit obchodovat. Demo účet se od toho reálného téměř neliší. Obvykle nabízí obchodování na stejné platformě a zároveň i všechny dostupné opce. Jediným rozdílem jsou peníze. V demo verzi se obchoduje s virtuálními penězi.

Více informací o binárních opcích najdete na webu www.jakobchodovat.cz.

Jak obchodovat binární opce

geralt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *