Mýty o BI - kterým při řízení své firmy podléháte vy?

Mýty o BI – kterým při řízení své firmy podléháte vy?

I když je v oběhu již spousta článků a dokonce i knih na téma Business Intelligence, v praktickém využití se stále dokola opakují stejné omyly a mýty, které ve výsledku často vedou k vysoké chybovosti a neefektivitě. A s čím se můžeme setkat nejčastěji?

Business Intelligence se zaměřuje pouze na analýzu minulosti

Schopnost poučit se z vlastních chyb je základním kamenem pokroku. Pokud bychom však procesy Business Intelligence omezili jen na tento aspekt, připravili bychom se zbytečně o celou řadu výhod. Přesto se však s tímto postojem setkáváme dnes a denně. Pokročilé systémy BI se ale mohou stát něčím víc, než jen šikovným „analytickým prohlížečem.“

V jejich prakticky navrženém prostředí snadno sestavíte své plány do budoucna, předpovědi i simulace vývoje. Při volbě tohoto systému proto vždy chtějte víc než jen obyčejného „hlídacího psa“ s virtuálním ocasem.

Čím hezčí, tím výkonnější

Bude to znít nejspíš podivně, ale většina nezasvěcených uživatelů stále vybírá svůj BI systém podvědomě – podle jeho vzhledu. Povedené grafické výstupy však nejsou zárukou dobré funkčnosti. Kvalitně navržená prezentace je sice důležitá, ale mnohem větší důraz by vždy měl být kladen na její základy v podobě spolehlivého procesního datového modelu.

Nenechte se tedy nalákat na atraktivní fasádu a vždy se seznamte s podrobnými specifikacemi produktu. Posloužit vám mohou i recenze spokojených zákazníků nebo klientská poradna přímo u poskytovatele BI.

A jak poznáte moderní službu, která se snaží držet krok se světovými IT trendy? Stačí se zaměřit na implementované prvky virtuální reality nebo nástrojů systémové dynamiky. I když je toto odvětví IB teprve v plenkách, už nyní může přinést zajímavé výhody.

Určete si cíle

Implementace systému Business Intelligence do řídících procesů firmy by neměla být samoúčelná. Nekupujte cool produkt jen proto, že ho mají ostatní okolo vás, ale stanovte si konkrétní cíle, kterých chcete dosáhnout. Pro začátek může jít o zefektivnění řídících procesů a omezení neefektivní rutinní práce s čísly získanými z nejrůznějších analýz. Později se může přidat i plánování a simulace předpokládaného vývoje. Od své BI tak dostanete mnohem více, než jste původně očekávali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *