Sjednat si pojištění majetku znamená žít zodpovědně

Nad některými pojistnými produkty si možná klepete na čelo, ale musíte uznat, že jiné nabídky by měly být nepsanou povinností pro každého, kdo se snaží chovat zodpovědně. Minimálně ty, které se vztahují k ochraně bydlení. Vždyť právě do domácnosti a nemovitosti většina lidí investuje nemalé částky, a někdy přitom stačí i nešťastná shoda okolností, aby se po majetku slehla zem. Díky vhodně zvolené pojistce budete moct klidně spát. Vaši pohodu neohrozí živly ani nezvaní hosté.

Vyberte si ten správný produkt

Po kterém pojištění sáhnout, když jich je v nabídkách pojišťoven tolik? Budete si moct vybrat mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti.

Pojištění nemovitosti se týká nemovitého majetku a obvykle i jeho přilehlých stavebních součástí, zahrady a dalších položek, které jsou zahrnuty ve výčtu v pojistných podmínkách. Ovšem pozor, netýká se zařízení, protože to je předmětem pojištění domácnosti. Tyto dva produkty byste proto neměli zaměňovat. Ideální je kombinace obojího, protože jedině tak pokryjete případné škody na vašem majetku v plném rozsahu.

Správné nastavení je základ

Než se rozhodnete pro konkrétní pojištění, dejte si na čas a prostudujte smluvní podmínky všech nabídek. Zaměřte se především na výluky, neboť právě ty mohou v rozhodující chvíli pořádně zamíchat kartami.

Dalším „zádrhelem“ může být tzv. podpojištění. Je to jev, kdy pojistná částka nekoresponduje s hodnotou předmětu pojištění. Dochází k tomu například ve chvíli, kdy se hodnota domácnosti zvýší v důsledku pořízení luxusního nábytku, ale není aktualizována smlouva o danou částku.

Nechcete-li se dočkat nepříjemného překvapení, kdy vám pojišťovna odmítne vyplatit plnění v adekvátní výši, sjednejte si pojištění domácnosti online, které je nastaveno tak, aby k podpojištění nemohlo dojít. Nabízí ho například ERGO pojišťovna pod názvem Bezpečný domov. V případě pojištění domácnosti i nemovitosti dostanete slevu ve výši 5 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *