Životní pojištění FORTE

Životní pojištění FORTE

Životní pojištění FORTE

geralt / Pixabay

Životní pojištění FORTE ČSOB Pojišťovna znamená hlavně finanční ochranu celé rodiny před riziky, které mohou kdykoliv nečekaně nastat a nabourat tak rodinný rozpočet. Produkt životního pojištění Forte navíc přináší možnost část pojistného investovat, a vytvářet tak finanční rezervu na budoucí výdaje. Co dalšího Forte od ČSOB Pojišťovny nabízí?

Životní pojištění FORTE pro celou rodinu

Pro rodiny s dětmi jistě bude velkým přínosem možnost pojistit celou rodinu s širokým výběrem rizik, a kromě toho průběžně zhodnocovat své peníze. Pojištění lze nastavovat průběžně, a dle vývoje rodinné situace i postupně během pojistné doby měnit výčet rizik, ale také investiční strategii spořící složky. Kromě toho jistě každý ocení, že díky tomuto investičnímu životnímu pojištění může každoročně ušetřit zajímavé peníze na daních.

Rizika

Výčet možností pojištění rizik jsou stanoveny zvláště pro děti a pro dospělé. Pojďme se podívat nejpve na rizika které lze sjednávat pro dospělé pojištěné osoby.

 • Smrt
 • Smrt následkem úrazu (zde je při smrti při dopravní nehodě plnění dokonce dvojnásobné)
 • Vážné choroby
 • Invalidita (následkem nemoci i úrazu)
 • Trvalé následky úrazu
 • Léčení úrazu (plnění formou vypláceného denního odškodného)
 • Pracovní neschopnost (následkem úrazu i nemoci)
 • Hospitalizace (následkem úrazu i nemoci)

Výčet možných rizik pro pojištěné děti je o něco skromější:

 • Vážné choroby
 • Trvalé následky úrazu
 • Léčení úrazu (výplata formou denního odškodného  v průběhu léčení)
 • Hospitalizace (následkem úrazu i nemoci)

Invalidita

Novinkou pojišťovny ČSOB je v rámci pojištění FORTE rozšíření ochrany o program INVALIDITA PLUS. Tento typ připojištění je rozšířen o invaliditu nižších stupní, ale také o nezbytnou péči pojištěných. Invalidita PLUS zahrnuje invaliditu 1. , 2. , i 3. stupně,s tím že v rámci invalidity 3. stupně navíc uznává i vyjmenovaná tělesná poškození. Pojištění nezbytné péče je u 3. a 4. stupně. Každému pojištěnému může být přiznán příspěvek na péči z dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu. A podmínky pro přiznání? U dospělého pokud není schopen zvládat minimálně 7 základních životních potřeb, u dětí do 18 let, pokud nejsou schopni zvládat minimálně 6. základních životních potřeb.

Investování

Pro zhodnocení prostředků v rámci pojištění FORTE je připraveno šest různých programu investování, z kterých má každý klient na výběr. V čem se jednotlivé programy liší?

 1. Garantovaný program: nízká míra rizika, ale také nižší výnos. Tento program je doporučován opatrnějším investorům, kteří navíc mají krátkodobý investiční horizont.
 2. Chráněný program: opět varianta pro opatrné investory, kteří mají rádi jistotu, ale zároveň chtějí vyšší zhodnocení peněz než na spořících účtech v bance.
 3. Růstový program: vyvážený poměr rizika a výnosu. Program pro konzervativnější investory avšak s potenciálem vyššího výnosu.
 4. Dynamický program: program s velmi zajímavou možností zhodnocení peněz, vhodný pro investory kteří očekávají výběr prostředků v delším horizontu.
 5. Akciový mix: pro investory kteří jsou připraveni na kolísání investice, protože chtějí ivestovat dynamicky a dlouhodobě.
 6. Realitní mix: dynamická forma investice pro investory, kteří chtějí zajímavě rozložit své prostředky.

Z těchto programů si každý klient může vybrat i několik možností, a zvolit si v jakém poměru bude do jednotlivých variant investovat.

Kde a jak lze Forte sjednat?

Sjednání je možné na pobočkách ČSOB Pojišťovny, ale také na pobočkách banky ČSOB i Poštovní Spořitelny, na poště, a nebo u poradců ČSOB, kteří mohou přijet za každým klientem individuálně domů nebo do práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *